Lider w obliczu konfliktu. Jak rozwiązywać konflikty w zespole.

Lider w obliczu konfliktu. Jak rozwiązywać konflikty w zespole. To pierwsze spotkanie organizowane w ramach Piątkowych Spotkań Menedżerskich organizowanych przez Instytut Inspiracji.

Odbędzie się ono 24 listopada w godzinach 17.00 – 20.00

Zapisy:

Piątkowe Spotkania Menedżerskie 

To nowy cykl spotkań dla menedżerów i liderów kierujących zespołami, a także dla osób, które na co dzień współpracują z innymi ludźmi, organizowany w piątkowe popołudnia w Instytucie Inspiracji. Idea tych spotkań zrodziła się na pożegnalnym spotkaniu słuchaczy V edycji studiów podyplomowych Budowanie Kompetencji Menedżerskich Liderów Biznesu WNEiZ UMK. Ktoś powiedział: „Chcemy kontynuować nasze spotkania, gdzie w przyjaznej i konstruktywnej atmosferze będziemy mogli omówić bieżące tematy związane z naszą pracą.” Instytut Inspiracji idealnie nadaje się na miejsce takich spotkań. Daje przestrzeń do odpoczynku, swobodnej dyskusji, ale też trenowania nowych umiejętności i rozwijania kompetencji.

Bilety można kupić tutaj: 

W każdej, nawet najbardziej konstruktywnej relacji, zdarzają się konflikty i nieporozumienia, są one stałym elementem naszej rzeczywistości. W szczególności dotyczy to relacji w miejscu pracy, kiedy oprócz zwykłych nieporozumień wynikających z źle interpretowanych intencji, zmęczenia, szumów komunikacyjnych czy braku wzajemnego zrozumienia, dochodzą do głosu problemy wynikające z podziału pracy, struktury władzy, czy uwarunkowań organizacyjnych. Czy konfliktom można zapobiec? Czy można nimi zarządzać w taki sposób, aby nie ranić otoczenia, a budować coraz to lepsze relacje? O tym będziemy rozmawiać na szkoleniu.To spotkanie jest dla Ciebie jeśli jesteś liderem nastawionym na budowanie i doskonalenie swojego zespołu oraz rozwijanie samego siebie.Podczas spotkania będziesz rozwijać umiejętności:

Dobrej współpracy

 • Szybkiego budowanie porozumienia i zaufania
 • Dogadywania się z różnorodnymi osobami
 • Łatwości wyboru, jakiej umiejętności komunikacyjnej użyć w różnych sytuacjach podczas rozmowy z podwładnym

Dobrego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych

 • Rozróżniania rodzajów konfliktów i właściwego działania
 • Unikania 12 nawykowych zachowań, które przeszkadzają w porozumieniu
 • Umiejętności wspierającego słuchania
 • Negocjowania tak, by wszyscy wygrywali

Asertywności

 • Skutecznego dbania o własne sprawy
 • Zachowywania dobrych relacji, również w trudnych sytuacjach
 • Dobrej współpracy i osiągania porozumienia mimo różnic
 • Zastępowania agresji i uległości asertywnością

Zdjęcia z innych spotkań można obejrzeć tutaj: 

PROWADZĄCA

dr Magda Kalińska

Coach i team coach EMCC. Dyrektor Oddziału Kujawsko – Pomorskiego Izby Coachingu. Certyfikowany Trener FRIS®.  Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy dla menedżerów oraz dla osób stojących u progu ważnych, życiowych decyzji takich jak, zmiana pracy, rozwój własnej kariery, odnalezienie swojego sensu w życiu. Pracuje w nurcie Racjonalnej Terapii Zachowania. W ramach coachingu zespołowego specjalizuje się w programach mentoringowych ucząc menedżerów rozwiązywania konfliktów oraz wykorzystania narzędzi coachingowych w zarządzaniu podwładnymi. Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik merytoryczny studiów podyplomowych „Budowanie kompetencji menedżerskich liderów biznesu”. Od 20 lat szkoli i uczy menedżerów i studentów umiejętności przywódczych, komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz design thinking. Jako konsultant współpracje z małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz jednostkami administracji publicznej, doradza zespołom menedżerskim w zakresie komunikacji wewnątrzorganizacyjnej, tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych oraz wdrażania modeli kompetencyjnych. Uczestniczka wielu projektów badawczych z dziedziny Pozytywnego Zarządzania. Autorka artykułów z dziedziny przywództwa i komunikacji.

Z zamiłowania fotoreporter, podróżnik i entuzjastka życia.

MIEJSCE

Instytut Inspiracji

Ul. Szosa Chełmińska 137, Toruń